,

Terra Click Laminat Parke 8 mm Sümela


Ürün Adı SÜMELA
Ürün Kodu T_643
Koleksiyon TerraClick 8mm
Kalınlık 8mm
Derz Derzsiz
Desen Çam
Yüzey Dayanımı AC3-31 Ev Kullanımı
Yüzey Dokusu MATT TIMBERLAND
Plank 1203,5×191,7 mm
Kilit Sistemi 2G

190,00 

Laminat Parke
Laminat parke, günlük hayatta iç mekânlarda en çok karşılaşılan çok katmanlı sentetik bir parke türüdür. Laminat parkenin genel bileşimi, üç katmandan oluşur. Laminat parkenin taban katmanı, tabanın altında yer alan, yapısal stabiliteyi arttıran ve bir nem bariyeri görevi gören su geçirmez bir katmandır. Kalın, orta katman ahşap kompozit bir tabandır. Laminat parkenin en üst katmanı ise, üretim işlemine bağlı olarak, birden fazla katmandan oluşabilen aşınmaya dayanıklı yüzeyi ve dekoratif katmandır. Laminat parkelerin yüzey kaplaması, sert ve dayanıklı bir yüzey sağlamak üzere, özel yapay reçine ile işlem görmüş selülozdan oluşmaktadır.

Laminat Parke Avantajları
Laminat parkeler özel sert yüzey kaplamaları sayesinde sağlamdır, çizilmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
Isı geçirmez özellikleri ile aleve dayanıklı ürünlerdir.
Laminat parkeler, UV ışınlarına doğrudan maruz kalsalar bile renkleri ya oldukça geç solan ya da hiç solmayan ürünlerdir.
Montajları hızlı ve kolaydır.
Laminat parkelerde bulunan Mavi Melek Sertifikası sayesinde daha sağlıklı zeminlere kavuşabilirsiniz.
Anti alerjik özellikli bu ürünler sayesinde tozların saklanacak yeri yoktur.
Isıyı ilettiğinden yerden ısıtma sistemlerinde tercih edebilirsiniz.
Doğru kullanım sayesinde uzun ömürlüdür. Örneğin; bir laminat parkenin salondaki ömrü 15-20 yıla kadar çıkabilir.
Kaymaz özelliği ile kolayca yerleştirilirken; yüksek teknolojili üretim sayesinde birleşme yerlerinde nem ve kire karşı koruma sağlayan doğal bir döşeme düzeni vardır.
Derzsiz Laminat Parke
Derzsiz laminat parkeler daha bütüncül duran, boşluk görüntüsü olmayan parke modelleridir. Bu modelde laminat plakaları, birbiri ile tam bir biçimde kilitlenir. Bu sayede tüm plakalar birleştirildiğinde zeminde pürüzsüz bir görüntü oluşur. Bu görüntü genellikle daha sade ve minimal tasarımlarda oldukça sık tercih edilirken zeminde oluşturduğu akıcılık sayesinde, odayı daha pratik tasarlama olanağı sağlar. Derzsiz parkeler pürüzsüz görünümü sayesinde kolayca temizlenirken uzun yıllar kullanım sağlar.

Parke Sınıfları – Parke Aşınma Sınıfları
Ev dekorasyonunun önemli parçalarından biri olan laminat parkelerinizi seçerken aşındırma sınıflarının bilgisini de bilmenizde fayda vardır. Parke sınıfları küçük sayıdan büyüğe doğru gidildikçe dayanıklılığının ve kalitesinin arttığını göstermektedir. Parke sınıfları genel olarak 21, 22, 23, 31, 32 ve 33 olarak ayrılmıştır. Parke aşınma sınıfları aynı zamanda AC3, AC4, AC5 olarak gruplandırılmıştır ve bu gruplar parkenin dayanıklılığını belirtir.

21 ve 22.sınıf parkeler insan yoğunluğunun oldukça az olduğu yerlerde tercih edilir.
32 ve 33.sınıf parkeler ise insan yoğunluğunun çok fazla olduğu yerlerde tercih edilir.
Ev tasarımlarında genellikle en ideal olan parke 31.sınıf parkelerdir.
(AC3) sınıfı laminat parkeler: küçük bir yük ve yürüme yoğunluğu olan odalarda tercih edilir. Kullanım ömrü dikkatli kullanıma göre 8-10 yıla kadar çıkabilir. En sık tercih edilen ve fiyat olarak da en uygun fiyatlı ürünlerdir.

32 (AC4) sınıfı laminat parkeler: ortalama bir yük ağırlığın olan odalarda tercih edilir. Kullanım ömrü 10-15 yıla kadar çıkabilir. Yüksek fiyatlı olmayan ideal parke türlerindendir.

(AC5-6) sınıfı laminat parkeler: Yoğun bir yüke sahip odalarda tercih edilir. Yükü sabit tutarak 15-20 yıla kadar kullanılabilen bir parke türüdür.

Stok kodu: Yok Kategoriler: ,
Renk

Bahama, Beyaz Meşe, Beydağ, Kartepe, Lara, Lizbon, Lıma, Marbella, Panama, Roma, Santorini, Sevilla, Terme, Truva, Vostok

Yorumlar

0.0 overall
0
0
0
0
0

İlk yorumu yapan siz olun

Henüz Yorum Yok